Profesní životopis

Něco o mě

Začal sem pracovat jako programátor už během druhého roku studia. A zjistil, že praxe mě naučí mnohem víc než škola.

 

SŠ Aplikované Kybernetiky Hradec Králové, obor Výpočetní technika. Stipendium za výsledky. Maturita (z předmětu programování na výbornou). Dobrovolně sem maturoval z 5 předmětů, tedy o jeden více než je nutné.

VŠ – Univerzita Hradec Králové, Fakulta Informatiky a managementu, obor Aplikovaná informatika, uzavřené 3 roky studia. Bakalářská práce na téma “Bezpečnost Linux serveru“.

PET Certificate British Council z Anglického jazyka.


Od roku 2002 zaměstnán jako programátor, analytik na poloviční úvazek ve firmě DERS s.r.o. kde jsem po 2 letech přešel na plný úvazek. Studoval sem současně na univerzitě.
Náplň práce: Programování (Perl, CGI, HTML, PHP, Javascript), Databáze (Oracle, MS SQL, Postgresql, MySQL, Sybase), PL/SQL. Práce v týmu, Analýzy.
Příklady projektů: Evidence grantů a publikační systémy pro vysoké školy. Eshopy. Aukce. Programování systému pro výpočet platů velkých organizací. Online aplikace na online tvorbu vizitek pro tiskárnu.

Od roku 2004 zaměstnán jako „Programmer – System Engineer“ na plný úvazek ve firmě Fincom-Materna a.s.
Náplň práce: Programování Perl, CGI, Databáze, Instalace a správa Linux serverů (web server, Poštovní server, Databázové servery, DNS, FTP, SSH a podobné). Noční dohled serverů na dálku (notebook, internet, mobil, automobil) s nutností okamžitých zásahů. Programování IVR systémů (hlasové telefonní automaty). Práce v týmu.
Příklady projektů: Kompletní outsourcing SMS na pevné linky v Čechách a Řecku (v Čechách pro Český Telecom a.s.). Dále SMS systémy pro internetové služby, hlasování (např. Vyvolení z TV Nova) a pro mobilní multimediální zábavu v Čechách, Polsku a na Slovensku, nebo online seznamky. Zpracování statistik všech systémů, které sloužilo pro vyúčtování všech poskytovaných služeb.

Od roku 2006 doposud živnostenský list na podnikání v oblasti poskytování služeb HW & SW. Administrace Linux serveru. Databázové evidence pro neziskové organizace. Webové aplikace, Redakční systémy, Internetové obchody (e-shop), Online chat. Java aplikace pro mobilní zařízení Android a iOS (GPS, prezentační katalogy, e-shop, synchronizace dat ze serveru, kalkulátor plotů, počítačové hry). Možnost spuštění Java aplikací pro Desktop a WEBGL, tedy ve webové stránce. Vlastní vývojové platformy Sonic.cgi a Sonic.gdx. Reference a další informace na www.pro-neziskovky.cz, www.tvorime-aplikace.cz.

Od roku 2014 programování Java her pro Android ve volném čase. V roce 2016 sem přešel na LibGDX a tvořil hry pro Android, iOS, Desktop, WEBGL. Android studio. Git. Gradle.

Od roku 2015 do 2018 zaměstnán jako Programátor ve Filozofická fakulta Univerzity Karlovy.
Náplň práce: Vývoj Java aplikace pro mobilní telefony Android a iOS, dále webové aplikace s redakčním systémem, propojené synchronizací. Využití vlastích aplikací Sonic.cgi a Sonic.gdx.

Od roku 2018 programování Arduino v jazyce C++ a Raspberry Pi v jazyce Python, ve volném čase. Ovládání terárií, světel, teplotních čidel, chlazení Peltierovými články, Wi-Fi, web server, ukládání do sítě. Napojení na staré Arcade systémy a emulátory. Zapojování obvodů, pájení, práce s Analog i Digital.

Od roku 2022 ve volném čase tvorba her v Unity. Programování v C# s použitím DoD (Data-oriented design), konkrétně Unity DOTS. Zájmy v programování fyziky. Více na www.psyphy.org.


Prof. Zájmy: Linux. Tvorba her pro mobilní aplikace. Arduino.

Další znalosti a schopnosti: Word, Excel, Access, Delphi. Řidičský průkaz typu B a C. Analytické myšlení, samostatnost, práce v týmu, schopnost rychlého učení z literatury a internetu.