web Poradna

krizové centrum

Ta se skládá z online chatu, a emailové poradny.

 

Online Chat

Chat lze libovolně modifikovat a přidávat nové funkce. Zatím je optimalizovaný pro Jdidoklubu.cz (běželo několik let, ale z nedostatku financí pozastaveno) a pro Centrum Locika.

Každý chat se váže na:

Místnost chatu se tedy otevírá přes pracovníka, který je dostupný. V seznamu lze vidět všechny přihlášené pracovníky, nebo posledního offline. Přihlášení pracovníci mohou mít stav “online”,”chatuje”,”zaneprázdněn”,”offline”. Ten poslední stav slouží ke skrytí přihlášeného pracovníka. 

Pracovník může mít osobní profil, nebo být založen anonymně. Každému pracovníkovi lze zadat přezdívku chatu, a případně všechny pracovníky pojmenovat stejně "Pracovník chatu", “Poradce", “Poradna 1”, “Poradna 2” atd.

Do chatu může být přístup třeba i pro úplné anonymy, nebo přes heslo a přezdívku pro anonymní registraci, dle nastavení. Díky anonymní registraci lze pak kdekoliv prohlížet historii chatů. V případě úplné anonymity se identifikuje klient dle počítače a jeho webového prohlížeče. Pro bezpečnost soukromí je akorát nutné ukončit chat tlačítkem “uzavření” ze strany klienta nebo pracovníka. A poté může stejný počítač použít další klient. Anonymní registrace může být i povinná, a můžete si do ní přidat další formulářové kolonky jako "věk", "pohlaví", atd., které mohou být povinné i nepovenné.

Také lze například mít otevřeno několik chatů najednou, nebo povolit jen jeden, podle stavu pracovníka, a nastavení. 

Pracovník si může měnit svůj stav (online, chatuje,  zaneprázdněn, offline, skrýt na chatu), a systém umí například sám přepnout na “chatuje” po otevření chatu, nebo na zaneprázdněn po ukončení chatu. Vše dle Vašeho individuálního nastavení aplikace. 

Dále lze vytvářet skupinové chaty, třeba hromadné diskuze na téma na daný termín. Případně lze do každého chatu pozvat pozvánkou libovolného registrovaného uživatele, například supervizora, kamaráda, rodiče, atp. 

Pracovník si může před-uložit nejčastější zprávy, uvítání, nebo dotazy. Ty poté jen tlačítkem doplní do chatu. 

Chat umí funkci “píše…”, tedy sleduje zda kdokoliv na chatu něco píše na klávesnici a zobrazuje tento stav v chatu. 

U chatu může být zobrazena i délka trvání chatu, a případné upozornění na zbývající čas v případě nastavení omezení.

Chat nenačítá zprávy opakovaně aby sledoval změny, ale minimalistický skrytý dotaz na pozadí načítá stavy změn (nová zpráva, píše,...), a poté jen znovu načte obsah zpráv chatu při změně. U toho se nepřeruší Vaše rozepsaná zpráva. 

Stránka má v záhlaví upozornění na nové zprávy, kde se při nové zprávě přehraje zvuk, změní ikona, nebo s povolením oznámí zprávu i do oznámení operačního systému Windows, Mac OS, Linux. Také se do záhlaví načtou ukázky nové zprávy. Vše bez znovunačtení hlavní stránky, takže se nepřeruší Vaše aktuální čtení a psaní. 

Dále pracovníci vidí pouze své zprávy, ale je zde možnost zadat roli "vedoucího" pracovníka, který smí nahlížet do všech chatů pro supervizi. 

Pokud není pracovník online, můžete nastavit přesměrování do “emailové poradny”, nebo do sekce “Kontakty”, kde je kontaktní formulář, případně můžete zadat vše od  adresy, přes sociální sítě, po GPS adresu vašeho fyzického klubu zobrazenou na mapy.cz.

Nadpisy a texty u Chatu, Poradny, Kontaktů, Úvodní stránky jsou editovatelné přes administraci. Také můžete využít plnohodnotný redakční systém pro psaní článků, nebo dokonce vestavěný e-shop.   

V administraci lze také měnit barvy celého webu.

Funkcí je mnoho a není zde prostor na kompletní výpis. Případně mě raději kontaktujte :-) 

Emailová poradna

Pokud jsou pracovníci offline, nebo klient upřednostňuje pomalé psaní s časem na přípravu, tak můžete klienty nasměrovat do emailové poradny, kde si můžete anonymně psát. Funguje to tak, že klient zadá přihlašovací jméno a heslo pro vyzvednutí odpovědi, a napíše zprávu.

Tu si pracovník v administraci přečte a odpoví. Tímto způsobem lze psát libovolné množství odpovědí a zpráv klientem i pracovníkem. 

Pokud klient zadá i email, přijde mu na email upozornění na odpověď. Pracovník email nevidí. 
V nastavení Poradny lze zadat příjemce zpráv Poradny. V případě, že pracovníci nejsou anonymní, a provozujete třeba i fyzický klub, můžete určit konkrétní pracovníky, kteří se zobrazí ve formuláři klientovi, a klient si sám vybere komu zprávu píše. V tomto případě dostane upozornění na novou zprávu jen tento pracovník, a ostatní zprávu ani nevidí. Také můžete nastavit, že bude výběr pracovníků skrytý, a že zpráva přijde všem, a odpoví třeba první dostupný. Poslední možnost je nastavit “vedoucího” pracovníka, který dostane jako jediný upozornění, a v administraci přidělí konkrétního pracovníka (nebo pracovníky) ke každé zprávě podle obsahu. Přidělený pracovník dostane emailem upozornění o přiřazení. Vedoucí pracovník ve všech třech případech vidí všechny zprávy.     

Statistiky

Jsou zde 3 sekce:

Ve statistikách chatu lze sledovat počty chatů dle období zadaném datumy a filtrovat dle pracovníka. A také statistiku dotazníků po ukončení chatu. 

V sekci „Logování“, jsou denní jednotlivé záznamy přístupů do sekce “Online Chat”. Každá návštěva chatu je zapsána, společně s počtem přihlášený a dostupných pracovníků, počtem otevřených chatů daným návštěvníkem stránky, a také informace o tom zda je anonym, nebo třeba pracovník. V případě anonyma vidíte i jeho ID. A nakonec i popis zařízení a prohlížeče, které používá.

Záznamy lze filtrovat dle období, ale i přihlášeného uživatele, nebo “ID Anonyma”. Tak lze třeba vypozorovat, zda Vám na chat nechodí stejný klient pod více přezdívkami. 

Statistika přístupů ve “Správě Systému” obecně sleduje obecně návštěvnosti jednotlivých částí webu, a to jak počet všech načtení stránky (i opakované přístupy jednoho uživatele), tak počet unikátních návštěv (každý uživatel se počítá jednou i v případě více načtení stránky).

Do statistik a Logování má přístup uživatel s rolí oprávnění „Chat - Statistiky“. Do Správy systému jen “Správce projektu”. 

Můžete si třeba založit nového uživatele pro výkazy, a přidat tuto jednu jedinou roli.

Vše lze exportovat do MS Excel.

Mohu naprogramovat libovolné další statistiky pro potřeby vykazování práce.

Vyzkoušet

Zde je ukázka celé poradny s online chatem.